Gübre


TOPRAK DÜZENLEYİCİ

Toprak düzenleyici sınıfı kendi arasında bir çok sınıf ve etken bileşenlerle desteklenerek ayrılmaktadır.

Ülke genelinde toprak yapısı kireçli ve pH değerleri yüksek olması nedeniyle mahsullerimizden aldığımız verim neredeyse %50 oranında daha düşük olmaktadır.Topraklarımızın yapısı kimyasal gübre kullanımından dolayı hem sert hemde sıkı yani zor işlenen bir yapıya dönmüştür.

Ağaçlarımızın verimi düşmüş kalite ve raf ömrü azalmış aldığımız mahsulde neredeyse yarı yarıya yakın bir seviyelere ulaşmıştır.

Tarım ülkesi olan Türkiye artık farklı ülkelerden ihracat yapmaya başlamasına yol açmıştır.

Tarımın zor ve zahmetli bir o kadarda maliyetli olduğu ülkemizde çiftçilerimizin Tarladan,Ağaçlarından,Seralarından ve bağlarında alacakları mahsul her zaman bir önceki yıldan daha fazla ve kalite oranı yüksek olmalıdır ki para kazansınlar.

Tam bu hususta size Toprak düzenleyici Organik mineral ( DOĞAL ve ÖZEL ) karışım olan Demirbaş Fidancılık Gübreyi önermekteyiz.

İçeriğinde bulunan iz elementler sayesinde

1:Toprak gerçek anlamda veriminin tam zirvesine ulaşır.

2:Toprakta eksik olan mineralleri tekrardan geri kazandırır.

3:Toprağın ihtiyacı olan olmazsa olmazı Hava ve suyu toprağa geri kazandırır.(Toprak tavlı ve gevşek kalır)

4:Ektiğiniz mahsulün kök yapısını daha sağlıklı ve büyümesini sağlar.

5:Ekilen mahsulün soğuk havalardan etkilenmemesini sağlar,Sıcak havalarda ise bitkinin ihtiyacı olan suyu su tutma özelliğinden dolayı bitkiye verir.

6:Toprak genelindeki Kreçi,Tuzu,Kili % 50 seviyesinde düşürür.

7:pH değerlerini dengeler ve mahsul daha verimli gelişir.

8:Su göllenmelerini önler.

9:Bitkiye zararlı olan haşerelerden uzaklaşmasını sağlar.

10:Hastalıkların oluşmamasını sağlar.(Kök çürümesi,Mantar hastalığı,İrileşme ve Büyüme sorunu)

11:Ağaçlarda gelişimi hızlandırır.

12:Ağaçlarda Uç kuruması,Yaprak sararması,Kök boğazı kanseri,Dal kuruması,Meyve tutumu,Erken çiçek dökme,Mantar hastalığı,Dal kırılması,Zararlı haşerelerin gelmesi gibi sorunların tamamının çözüm kaynağıdır.

13:Ağaçlarda meyve kalite oranını %30 artmasını sağlar.

14:Raf ömrü daha uzun mahsul elde etmenizi sağlar.

Yukarı belirtmiş olduğum 14 maddelik toprak gelişimi,ağaçlarda verim artışı,Ağaçlarda görünen sorunların tamamına yakın bir bölümünü Demirbaş Fidan Gübre organik mineral ( DOĞAL ve ÖZEL ) karışım sayesinde son bulur.

GÜBRE İÇERİĞİNDE NELER VARDIR?

Organik madde:20,5

pH :5,1

Nem :8,5

Hümik+fülvik :4,04

Silisyum,Demir,Mağnezyum,Kalsiyum,Sodyum,Potasyum,Mangan içeriğinde bulunan elementlerdir.

TOPRAK DÜZENLEYİCİ

Üreticiler için toprak düzenleyici kullanımı çok önemlidir. Ancak pek çok üreticinin bu konuda haberi yoktur. Bazı üreticiler de toprak düzenleyicisi için yanlış bilgiler uygulamaktadır. Bu durum da onların topraklarındaki verimin düşmesine neden olur.

Tüm bu yanlış bilgiler nedeni ile toprak düzenleyici iyice üreticilere öğretilmelidir. Bu sayede de üreticilerin ürün verimi artar.Ülkemizde tarım oldukça ön plandadır. Tarımsal üretim kimi zaman beklenilen performansa ulaşmaz. Toprak düzenleyici uygulamasının ana amacı toprağın kalitesini arttırarak üreticinin ürün performansını arttırmaktır.

TOPRAK DÜZENLEYİCİ NEDİR?

Toprak düzenleyicinin ne olduğundan önce ne olmadığı açıklanmalıdır. Toprak düzenleyici öncelikle toprak gübresi değildir. Bu konu ile ilgili pek çok çiftçi yanlış bilgi ile hareket etmektedir. Sadece toprak düzenleyici kullanan üreticiler bunun karşılığında toprak için hiçbir gübre kullanmamaktadır. Bu durum ise kısa bir süre sonra üreticinin ürün verimliliğini azaltır. Etkili ürünlere ulaşmak için üreticinin hem toprak düzenleyici hem de toprak gübresi kullanması gerekmektedir.Toprak düzenleyici, toprağın yapısını analiz ederek istenilen gübrenin kullanılmasına yardım eder. Toprak da her zaman bakım ister. İşte toprağınızın her türlü bakımını toprak düzenleyici ile sağlayabilirsiniz. Toprak düzenleyici aynı zamanda toprak için bir doktor görevi görür.

TOPRAK DÜZENLEYİCİ NASIL KULLANILIR?

Toprak düzenleyici kullanımı konusunda mutlaka profesyonel bir yardımda bulunmak gerekir.

Bu konuda ilgili firmalar incelenerek en güvenli firmadan toprak düzenleyici yardımında bulunabilirsiniz.Toprak, üreticinin çocuğu gibidir. Bir çocuğun sağlıklı yetişmesi için nasıl özen gösteriliyorsa; aynı özen toprak için de gösterilmelidir.

Bir çocuğun gelişimi için doktora da götürülmesi gerekir. Doktor çocuğun tüm değerlerini inceler.

Hangi vitaminin, hangi değerinin düşük olduğunu yaptığı incelemeler sonucunda ortaya çıkarır. Toprak düzenleyici de tam olarak doktor gibi hareket eder.

Toprak düzenleyici ile toprağınızın yapısı analiz edilir. Daha sonra topraktaki eksiklikler ve nasıl olması gerektiği ortaya çıkarılır. Toprak düzenleyici kullanımı sonrasında ortaya çıkan bu bilgiler, önlem alınmak için kullanılır. Etkili gübreler kullanılarak toprakların tam anlamı ile verime kavuşmasına yardım edilir. Üreticiler bu sayede verimini arttırır.

TOPRAK VERİMİ NASIL ARTAR?

Toprak verimi nasıl artar ne yaparımda toprağımın verimini artırırım diye düşünmenize artık gerek kalmadı.

Öncelikle ülkemiz genelinde yer alan topraklarımız uzun yıllardan beri kimyasal gübrelere maruz kaldığından topraklarımızın verim gücü en alt seviyelerde yer almaktadır.Her yıl kullanılan bu gübreler sayesinde toprak altı bir yanar dağ misali kaynıyor ve her yıl bu kaynayan yanar dağın içerisine bizler kimyasal gübreler kullanarak körüklemeye devam etmekteyiz.Toprağın ihtiyacı olan hava ve su yeterli gelmediğinden atılan gübrelerin erimesi bir hayli zor olduğundan toprakta sertleşme,Çoraklaşma,Kaymaklaşma,Su göllenmeleri,Mahsulde verim azlığı,Bitkinin kök yapısının gelişmemesi,Dayanıklılık gibi etkenlerde ortaya çıkmaktadır.

Toprağımızın daha verimli olması için yapılması gereken çok ufak ayrıntılarda gizli olup çift cimiz bu uygulamaları yaparak daha kaliteli mahsul alımı sağlanmaktadır.

Öncelikle toprağın ihtiyacı olan hava,Su ve mineralleri toprağımıza tekrardan geri kazandırmalıyız.Bunları nasıl kazandırırız diye soracak olursanız Demirbaş Fidan gübre Organik Mineral Toprak Düzenleyici ( doğal ) ve özel karışım bir toprak düzenleyici olduğundan bu sorunların ortadan kalkmasını sağlar.İçeriğinde yer alan iz Elementler sayesinde.

1: Kimyasallaşmayı önler ve kalıntılarınıda yok eder.

2: Tarlanın ve bitkinin ihtiyacı olan Hava Su ve mineralleri toprağa geri kazandırır.

3: Mahsulde %25 En az verim artışına sebep olur.

4: Toprağın pH değerlerini dengeler.

5: Bitkinin ihtiyacı olan su miktarını su tutma özelliğine sahip olduğu için bitkiye verir.

6: Kaymaklaşmayı önler.

7 :Hastalıklardan kaynaklanan bitkide oluşan bu tür sorunları ortadan kaldırır.

8 :Kuruyan ağaçların tekrardan sağlıklı bir şekilde geri çiçeklenmesini sağlayarak bitkiye hayat verir.

9 :Ağaçlarda gençleşmeyi sağladığı gibi erken mahsul alımına yol açar.

10:Mantar hastalığı,Kök boğazı kanseri,Kal kanseri ve kuruması,yaprak sararması gibi hastalıklar var ise bu sorunu tamamen ortadan kaldırır ve raf ömrü uzun ürünler elde etmenizi sağlar.

Yukarıda belirtmiş olduğum 10 maddelik sunumda toprak veriminin artmamasını sağlayan sorunların ortadan kalkması için Demirbaş Fidan Gübre Organik mineral Toprak Düzenleyiciyi ( Doğal ) Özel karışımı kullanarak Toprak verimini nasıl arttırırım sorununu ortadan kaldırmış olacaksınız. Sınıfının en ekonomik ürünü olan Demirbaş Fidan Gübre yapmış olduğu 10 yıllık ARGE çalışmaları sonucunda Toprağın veriminin artmasındaki önemli buluşuyla artık tüm çiftçimizin yüzünü güldürmüştür.

TOPRAK DÜZENLEYİCİ

Kimyasal atıklar, sentetik ürünler, zararlı ilaçlar.. Doğanın pislenmesi elbette topraklarımızı da olumsuz olarak etkiliyor. Doğadan aldığımız mahsullerin de yapısı ve kalitesi her geçen gün kimyasal gübre ve diğer olumsuz tarım ürünleri ile bozuluyor. Hastalıkların sık baş gösterdiği bu günlerde, topraklarımızın korunması ve mahsullerimizin sağlıklı olarak üretilmesi son derece önemlidir. Bugün, tarım yaptığımız toprakların temiz olması ve verimli olması sebebi ile; bugün sofralarımıza eşsiz yemekleri hazırlayabiliyoruz. Zira, toprakların verimsiz oluşunun sonucu olarak, mahsullerin kalitesiz üretilmesi ya da hiç üretilmemesi ile karşılaşabilirdik. Küresel ısınma, kimyasal atıkların doğaya karışması sebebi ile; toprak anadan artık verimli ve sağlıklı mahsuller alamaz olduk. Hormon ilaçları, katkılı bileşenlerin olduğu tarım ürünleri toprağa bir hayli zarar vermekte ve eskiden üretilen bir çok gıda artık toprak verimsizliği ve hava koşullarının değişimi sebebi ile üretilemez durumda. Ziraat Odası Birliği ve Tarım Bakanlığı’nın çalışmaları sonucunda eski yöntemlerin kullanılmasına teşvik verilmeye başlandı. Eski tarım üretim çeşitlerinden birisi olan gübrelemeye; her hangi bir katkı maddesi eklemeden toprağa verilmesinin yolunu açtılar. Organik gübrenin, toprağa sağladığı avantajları biliyoruz ancak her organik gübre bir toprak düzenleyicidir demek yanlış olabilir. Doğrusu; Toprağın düzeltilip, Demirbaş Fidan gübreleme işleminin yapılması olduğunu söyleyen uzmanlar, toprak düzenleyicilerin faydasından sıkça bahsediyor.

TOPRAK DÜZENLEYİCİ NEDİR?

Toprak düzenleyici ; Toprak tamircisi olarak görev yapan bu ürün veya bileşenler; toprağın verimli hale gelmesi için gerekli olan işlemleri yapan ve topraktan verimli şekilde mahsul alınmasını sağlar.

Toprak Düzenleyicisinin faydaları nedir?

Organik gübre yöntemi ile toprak düzenleyicisi arasında benzerlikler ve farklılıklar vardır. Toprak düzenleyicisi; toprağın işlevlerini yeniden düzenlerken, işlevi düzenlenmiş ve tarıma hazır hale gelmiş verimli topraklardan verimli mahsuller elde edilmesini sağlayan ise Demirbaş Fidan organik gübredir. Bu sebeple, toprak düzenleyici ürünlerin veya maddelerin faydaları, Demirbaş Fidan gübreleme ile toprağı iyileştirmek olacaktır.

*Toprak düzenleyicisinin diğer bir faydası ise; toprağın sahip olduğu temel özelliklerin iyileştirilmesidir. Her mahsulün yetişebildiği toprak çeşidi ayrıdır. Toprak düzenleyicileri ile toprağın kalitesinin artması ile bir çok ürün, Demirbaş Fidan gübreleme ile bu topraklar üzerinde yetiştirilmeye elverişli olacaktır.

Bahçe kurulumu veya mevcut bahçenizin bakımı gibi hizmetler için iletişime geçebilirsiniz.

Bize Ulaşın